Projecten

Projecten

Naast de uitvoering van het ANLb, werken we ook aan diverse projecten:

  • Agrarisch Natuurlijk: Melkveehouders die bezig zijn met biodiversiteit kunnen hun inzet middels dit project uniform meetbaar maken en hiervoor een beloning ontvangen.
  • Boerenlandpaden: deze gemarkeerde wandelpaden zijn geopend van 15 juni tot 15 maart. Wandelaars gaan kris kras over weilanden, langs de koeien en schapen en via loopplanken over slootjes. In samenwerking met onze leden zijn de boerenlandpaden ontwikkeld.
  • Landbouwportaal: de plek waar de agrariër samen met een coach aan de slag kan gaan voor een goede bodem en waterkwaliteit
  • Kuikens in het land, poes in de mand: in het broedseizoen vragen we extra aandacht voor de campagne ‘Kuikens in het land, poes in de mand’, waarbij we uitgekomen kuikens van weidevogels beschermen door op te roepen de kat of poes ’s nachts binnen te houden.
  • WIS Blauwe-, Vliet- en Waterloospolder & WIS Zoeterwoudse polders: In de polders van de gemeente Kaag en Brasem en rondom Zoeterwoude gaan 35 agrariërs aan de slag met verduurzaming van hun bedrijfsvoering. Zo wordt er voor ruim 400 ha waterinfiltratiesystemen (WIS) aangelegd, een verduurzamingsmaatregel gericht op het tegengaan van bodemdaling en CO2-emissie.

Alle projecten worden mede mogelijk gemaakt door subsidie vanuit Europa en/of Provincie Zuid-Holland.

 

Nieuws